خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

مادر چچنی که توانست تنها یک دخترش را نجات دهد

  روز اول سپتامبر سال ۲۰۰۴ بود که شورشیان جدایی طلب چچنی بیش از ۱۰۰۰ نفر را در دبستانی در بسلان واقع در اوستیای شمالی به گروگان گرفتند. یکی از این گروگان‌ها آنتا گادوا، یک مدرس دانشگاه بود که با دو دخترش آلنا و میلنا که به ترتیب ۹ ساله و یک ساله بودند به چنگ شورشیان افتادند.

  آنتا می گوید هنگامی که گروگانگیر‌ها اعلام کردند هر یک از گروگان‌‌ها می توانند به اتفاق تنها یکی از فرزندانشان از دبستان خارج شوند، با انتخاب دشواری روبرو شد که کابوس یادآوری آن هنوز دست از سرش برنداشته:

  "در روسیه سال تحصیلی جدید اول سپتامبر شروع می شود. در این روز بچه ها در حالی که بهترین لباس خود را پوشیده‌اند به مدرسه می‌روند. والدین نیز فرزندانشان را همراهی می‌کنند و اگر فرزندشان مدرسه را تازه شروع می‌کند، تمام فامیل اعم از پدربزرگ و مادربزرگ، عموها و عمه‌ها و خلاصه همه خانواده او را تا مدرسه بدرقه می‌کنند. به همین جهت روزی که شورشیان به مدرسه بسلان حمله کردند نزدیک به یک هزار نفر در مدرسه بودند.

  "من در حال صحبت با معلم آلنا بودم که صدای رگبار مسلسل را شنیدم و وقتی به عقب نگاه کردم مردی را دیدم که در حالی که فریاد الله اکبر سرداده بود در حال تیراندازی بود. اول فکر کردم این مرد دیوانه است ولی وقتی صدای تیراندازی از سمت دیگر مدرسه را شنیدم متوجه شدم که به ما حمله شده.


  این مطلب تا کنون 22 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مدرسه ,شورشیان ,
  مادر چچنی که توانست تنها یک دخترش را نجات دهد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر